Leave a comment

Szymański o walce z Campfortem: 2 lipca pokażę jego wszystkie słabe strony

2 lipca na gali z serii Premiere Boxing Champions swój 16 zawodowy pojedynek stoczy Patryk Szymański (15-0, 9 KO). Przeciwnikiem utalentowanego 23- latka z Konina będzie niedawny pretendent do tytułu IBF w wadze junior średniej (limit wagowy 154 funty/69 kilogramów) Wilky Campfort (21-2, 12 KO). Zapowiada się mocny i poważny test, ale polski zawodnik jest pewny swego i jest gotów na to wyzwanie.

 

Walka została potwierdzona dosłownie kilka dni temu. Ty chyba jednak zacząłeś przygotowania do niej znacznie wcześniej?
Patryk Szymański: Tak, przygotowania do tego pojedynku rozpocząłem z początkiem kwietnia. Data pojedynku zmieniała sie kilka razy, ale rywal był mi znany od dłuższego czasu.

Nad czymś konkretnym pracowałeś w trakcie obozu i pod kątem swojego rywala?
PS: Oczywiście przerabialiśmy konkretne elementy pod rywala, ale głównie pracowaliśmy nad tym, żebym to ja stał sie jeszcze lepszym pięściarzem. Dodatkowo do mojego sztabu dołączył Jakub Chycki, który zajmuje się moim przygotowaniem fizycznym, dzięki czemu czuję duży progres, pod względem siłowym jak i kondycyjnym.

Możesz powiedzieć coś na temat mocnych i słabych punktów przeciwnika, czy wolisz taką wiedzę zachować dla siebie i swojego sztabu?
PS: 2 lipca postaram się pokazać wszystkie jego słabe strony.

Ta walka może być milowym krokiem w Twojej karierze. Zmierzysz się z zawodnikiem, który w ostatnim pojedynku walczył o mistrzowski pas. Duże obciążenie?
PS: Nie ma żadnego obciążenia. Lepsi rywale tylko jeszcze bardziej mnie motywują do ciężkiej pracy na treningach i pokazania więcej w ringu.

Czy w narożniku po raz kolejny będzie Cię wspierać Twój tata?
PS: Oczywiście będzie obecny na mojej walce. Bardzo dużo dla mnie znaczy wsparcie bliskich. Rodzice zawsze mnie wspierali w karierze, tata był moim pierwszym trenerem i dużo to dla mnie znaczy fakt, że wspiera mnie w każdej walce.

Czy jest możliwy Twój występ w przeciagu następnych kilku-kilkunastu miesięcy na polskich ringach?
PS: Na temat kolejnej walki możemy rozmawiać dopiero 3 lipca rano. Teraz w 100% koncentruję się na najbliższym pojedynku.

Po walce wybierasz się na jakieś krótkie wakacje czy wracasz do ciężkiej pracy na sali?
PS: Na pewno chwilę odpocznę. Mam za sobą bardzo długi i ciężki obóz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *