Leave a comment

Święta Boksu!

Przed nami chyba najbardziej emocjonująca pięściarska sobota ostatnich kilku lat! Jednego wieczoru i tej samej nocy czeka nas bowiem kilka niezwykle zapowiadających się gal. Natomiast w kolejnych tygodniach czeka nas emocjonujące starcie w wadze ciężkiej oraz absolutny hit- walka o miano najlepszego pięściarza globu, o której marzyli wszyscy kibice szermierki na pięści od dobrych kilku lat. Ale po kolei…

Sobota, 18 kwietnia

Wojak Boxing Night, Legionowo (Polsat Sport, godzina 20.00, Polsat otwarty 00.05)
11150229_1572127186396672_4736947967825872923_n
Polskie Las Vegas! Gala, która anonsowana jest jako ‘NEVER STEP BACK’ (nigdy się nie cofaj) moim zdaniem powinna nosić nazwę ‘BAD BLOOD’ (zła krew). Dlaczego? Każdy, kto śledzi chociaż trochę pięściarskie wydarzenia z polskiego podwórka wie, że bohaterowie dwóch głównych walk wieczoru, delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą.

Paweł Głażewski vs Maciej Miszkiń
Walka rewanżowa. Obaj bokserzy spotkali się niemal równo rok temu, kiedy to po zaciętym 8-rundowym boju minimalne lepszy okazał się ‘Głaz’. Werdykt sędziowski spolaryzował jednak opinie kibiców i ekspertów, dlatego drugi pojedynek był kwestią czasu. Dla Głażewskiego będzie to powrót po bolesnej i ekspresowej porażce z Jurgenem Braehmerem. Miszkiń w ostatnim pojedynku na styczniowej gali w Toruniu wygrał, chociaż nie zachwycił. Porażka dla jednego lub drugiego będzie sporym utrudnieniem w dalszej karierze. W stawce pojedynku będzie pas WBC Baltic, którego zdobycie z miejsca gwarantuje miejsce w czołowej piętnastce rankingu tejże federacji. Wydaje mi się, że większa presja będzie na Głażewskim, który chciałby przede wszystkim zamazać fatalne wrażenie po blamażu w wyjazdowej walce o pas WBA. Miszkiń z kolei podchodzi do pojedynku równie ambicjonalnie- chce udowodnić, że wynik pierwszej walki był dla niego krzywdzący i z pewnością w sobotni wieczór zrobi wszystko, aby w rewanżu być pięściarzem lepszym. Jego ewentualna wygrana oznaczałaby oczywisty scenariusz- moglibyśmy spodziewać się trzeciej walki i dopełnienia trylogii.
Typ na walkę: Ponowne punktowe zwycięstwo Głażewskiego. Chociaż nie ukrywam, że mocno kibicuję Miszkinowi, bo zachowania Pawła Głażewskiego przed tą walką wskazują, że przydałby mu się ponownie kubeł zimnej wody wylanej na głowę.

W narożniku Polsatu: Głażewski-Miszkiń
http://www.ipla.tv/W-narozniku-polsatu-pawel-glazewski-maciej-miszkin/vod-6237232#/r-32

Spojrzenie Miszkina wyraża więcej niż 1000 słów.

Spojrzenie Miszkina wyraża więcej niż 1000 słów.

Głażewski vs Miszkiń I
http://www.ipla.tv/Pawel-glazewski-maciej-miszkin/vod-5934067#/r-5

Jackiewicz vs Szeremeta
Młodzieniec kontra rutyniarz, młody wilczek kontra przebiegły stary lis. Takich określeń można by wymienić jeszcze z kilkanaście. Do walki tej przymierzano się już kilkukrotnie, jednak z różnych względów nie dochodziła ona do skutku. Starszy z pięściarzy zapowiada, że jest w niesamowitej formie, natomiast młodszy formę tę szlifował przez kilka tygodni za Oceanem. Jackiewicz mówi wprost- najebię mu! Szeremeta ripostuje, że wszystko zweryfikuje ring. Jedno jest pewne- byłoby obrazą dla kibiców jeśli po wymianie tylu ‘uprzejmości’ obaj panowie się kolokwialnie mówiąc ‘wystrzelali’, a w ringu mielibyśmy jeden wielki niewypał. W słownych przepychankach z pewnością zdecydowanie lepszy jest Jackiewicz. Jego bezczelność, arogancja, zarozumialstwo oraz chamstwo są po prostu nie do podrobienia. I piszę tu o tych cechach w pozytywnym kontekście. Takiego drugiego jak Rafał szybko nie będzie. Możliwe, że nigdy.
Typ na walkę: Jeśli walka potrwa pełen dystans, to pięściarzem przychylniej ocenianym przez sędziów będzie z pewnością młodszy z nich, z którym wiązane są jakieś nadzieje przez jego promotora Tomasza Babilońskiego. Jackiewicz nie ukrywa, że walczy, bo ‘hajs się zgadza’ i to jest od kilku pojedynków jego główną motywacją. Wyzywać nikogo nie będzie, a jeśli pojawi się kolejna dobra finansowa oferta, to z pewnością uważnie się jej przyjrzy.

W narożniku Polsatu: Jackiewicz-Szeremeta
http://www.ipla.tv/W-narozniku-polsatu-rafal-jackiewicz-kamil-szereme/vod-6237226#/r-32

Gala w Liverpoolu (Polsat Sport Extra, godzina 21.00)
Derry Mathews vs Tony Luis.
W stawce pas WBA Interim wagi lekkiej.
Można przełączać w przerwach gali w Legionowie 😉

Andrzej Fonfara vs Julio Cesar Chavez Junior (TVP 1, godzina 3.20)
11138171_955227107828909_5813781951945036157_n

Dla polskiego kibica to z pewnością najważniejsza walka weekendu. ‘Polski Książe’ zmierzy się z rywalem, który ma przede wszystkim nazwisko. Walka odbędzie się w umownym limicie 172 funtów, a w stawce będzie specjalny na tę okazję przygotowany pas federacji WBC. Wygrana Polaka otworzy przed nim wiele drzwi, w tym przede wszystkim te wymarzone- rewanż z Adonisem Stevensonem. Skazywany na pożarcie Fonfara wytrwał pełen dystans z królem nokautu, a nawet posłał go na deski.
Fonfara w tym momencie to prawdopodobnie najlepszy polski pięściarz bez podziału na kategorie wagowe. Występ w publicznej telewizji powinien podnieść jego popularność. Bo po ewentualnej wygranej z Meksykaninem jest pewne, że jego akcje gwałtownie pójdą w górę.

Typ na walkę: Bądźmy szczerzy- Fonfarze będzie niezwykle trudno wygrać ten pojedynek na punkty. Jedyną szansą na zwycięstwo wydaje się zakończenie pojedynku przed czasem. Andrzej ma czym przyłożyć, ale trzeba pamiętać, że Chavez to jedna z najtwardszych szczęk w tym biznesie. Sercem za wygraną przez nokaut Fonfary, rozum podpowiada punktowe zwycięstwo Meksykanina…

O taki pas powalczą w sobotę Fonfara i Chavez.

O taki pas powalczą w sobotę Fonfara i Chavez.

Lucas Matthysse – Ruslan Prowodnikow (Polsat Sport Extra, godzina 3.00)

11147586_881298835266096_4217317120780940062_n
Na papierze to starcie to murowany faworyt do walki roku. Najlepszym dowodem na poparcie tej tezy jest fakt, że obaj pięściarze w dwóch poprzednich latach według wielu kibiców oraz ekspertów stoczyli najbardziej widowiskowe ringowe wojny- 2013 (Prowodnikow-Bradley) oraz 2014 (Matthysse-Molina). Były dramatyczne zwroty akcji, knockdowny, krew oraz ostra bitka do ostatniego gongu lub momentu przerwania walki. Starcie w ringu takich zawodników jak Matthysse i Prowodnikow może oznaczać tylko jedno- prawdziwą burzę z piorunami! Nieprzypadkowo zresztą noszą oni przydomki The Machine (Argentyńczyk) oraz The Syberian Rocky (Rosjanin). Matthysse jest pięściarzem lepszym technicznie, a także z mocniejszym uderzeniem. Obaj mają niesamowite serce do walki i boksują często na instynkcie. Minimalnym faworytem bukmacherów jest bombardier z Ameryki Południowej. Nie ma wątpliwości- tu szykuje się prawdziwa jatka.
Typ na walkę: Lucas Matthysse KO 10 runda

Matthysse vs Molina highlights:

Bradley vs Provodnikow highlights:


Terence Crawford vs Thomas Dulorme (Polsat Sport News, godzina 2.00)

crawford-dulorme (4)

Pojedynek, którego stawką będzie tytuł WBO w kategorii super lekkiej (140 funtów). Dla Crawforda będzie to debiut w tym limicie. I jako debiutant jest z pewnością faworytem tej potyczki. Dzięki wygranym z Burnsem, Gamboą oraz Beltranem zapewnił sobie miejsce wśród najlepszych pięściarzy zeszłego roku. Teraz przeszedł do wyższej kategorii, której podbój zapowiada. Jedno jest pewne- mocno obsadzona kategoria zyskała nowego poważnego gracza!
Typ na walkę: Crawford PTS (118-110)

25 kwietnia, Madison Square Garden, Wladimir Klitschko vs Bryant Jennings (Polsat Sport)

Wladimir Klitschko v Bryant Jennings - Press Conference
Wielki powrót króla wagi ciężkiej za Ocean. Wladimir z pewnością będzie chciał pokazać krytykom swojego boksu, którzy zarzucają mu nudny i asekuracyjny styl, że są w błędzie i będzie dążył do jak najszybszego i jak najefektowniejszego zakończenia pojedynku. A zadaniem wcale łatwym to nie będzie, bo Jennings to solidny zawodnik, a do tego świetny atleta z bardzo szczelną gardą. Jednak wszystskie asy w rękawie ma Mistrz- warunki fizyczne, siła ciosu oraz ringowe doświadczenie.
Typ na walkę: Wladimir Klitschko KO 6 runda

2 maja, MGM Grand, Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao (TVP)

pobrane

Pojedynek ten można by określić wisienką na torcie. Trzeba jednak przyznać, że wisienką trochę zgniłą, Obaj pięściarze najlepsze lata mają już za sobą. Pojedynek ten był najbardziej pożądany 4-5 lat temu, kiedy obaj byli w swoim prime. Dziś obaj panowie mają odpowiednio 38 (Money) oraz 36 lat (Pac-Man). Walka ta jednak mimo swojego niewątpliwego opóźnienia przejdzie do historii ze względu na rekordowe gaże oraz zyski. Mówi się o 120 milionach dolarów dla Amerykanina oraz 80 milionach dla Filipińczyka. Zyski według wstępnych szacunków mają wynieść ponad 400 milionów ‘zielonych’. Swoje siły połączą konkurencyjne stacje Showtime i HBO. Cena pakietu PPV (zapłać aby obejrzeć) wynosi około 100 dolarów. Spodziewany jest absolutny rekord wykupionych transmisji w tym systemie (ponad 3 miliony). Od tych wszystkich cyferek przeciętnemu Kowalskiemu aż kręci się w głowie. Nie musi się on jednak obawiać o uszczuplenie swojego portfela- w Polsce transmisję przeprowadzi TVP i nie przewidywane są żadne dodatkowe opłaty związane z tym wydarzeniem. Walkę tę można podsumować znanym powiedzeniem- “lepiej późno niż wcale”.
Typ na walkę: Floyd Mayweather na punkty (116-112)

Krótko mówiąc- czekają nas 3 niezwykle emocjonujące weekendy! Obecność przed telewizorami OBOWIĄZKOWA!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *